Mirësevini në blogun tonë për ushqimin e shëndetshëm!

Një dietë e shëndetshme është baza e mirëqenies dhe shëndetit të mirë. Ushqimi i duhur mund të ndihmojë në parandalimin e shumë sëmundjeve, të përmirësojë energjinë tonë, përqendrimin dhe cilësinë e përgjithshme të jetës. Në blogun tonë, do të gjeni shumë frymëzim, këshilla dhe receta që do t'ju ndihmojnë të fusni zakone të shëndetshme ushqimore në jetën tuaj.

Ne krijojmë plane ushqimore që ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja
Planët tanë janë të përshtatura sipas nevojave tuaja, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për detajet. Gjithçka që ju duhet të bëni është të përgatisni, hani dhe shijoni ushqimin e shëndetshëm dhe të shijshëm që ne sugjerojmë.
Application preview

Dieta Keto

Dieta ketogjenike është një dietë me pak karbohidrate dhe yndyrë të lartë që ndihmon në djegien e yndyrës si burimi kryesor i energjisë. Këtu do të gjeni gjithçka që duhet të dini për parimet e dietës keto, si dhe receta për gatime që janë jo vetëm të shëndetshme, por edhe të shijshme.

Bukë dhe Rula

Buka dhe rulat e bërë në shtëpi jo vetëm që kanë një shije të shkëlqyer, por gjithashtu ju japin kontroll mbi përbërësit. Ne do t'ju tregojmë si të piqni bukë të shijshme që nuk përmban konservantë apo shtesa artificiale dhe është e lehtë për t'u përgatitur.

Ëmbëlsira dhe Biskota

A janë të mundshme ëmbëlsirat e shëndetshme? Absolutisht! Në këtë seksion do të gjeni receta për ëmbëlsira dhe biskota të shijshme dhe të shëndetshme që do të kënaqin çdo ëmbëlsiras. Recetat tona do t'ju lejojnë të shijoni ëmbëlsirat pa ndjerë faj.

Ne krijojmë plane ushqimore që ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja
Planët tanë janë të përshtatura sipas nevojave tuaja, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për detajet. Gjithçka që ju duhet të bëni është të përgatisni, hani dhe shijoni ushqimin e shëndetshëm dhe të shijshëm që ne sugjerojmë.
Application preview

Dreka

Frymëzohuni nga idetë tona për dreka të shëndetshme dhe të ngopura që do t'ju japin energji për tërë ditën. Këtu do të gjeni receta klasike dhe moderne për të diversifikuar menunë tuaj të përditshme.

Darka

Një darkë e lehtë dhe e shëndetshme është çelësi për një gjumë të mirë. Zbuloni sugjerimet tona për vakte të shijshme dhe ushqyese që nuk ngarkojnë sistemin tuaj të tretjes dhe në të njëjtën kohë plotësojnë urinë tuaj.

Kuzhinat Botërore

Udhëtoni në mënyrë kulinare pa lënë shtëpinë! Ne paraqesim receta nga vende të ndryshme të botës që do t'ju lejojnë të zbuloni shije dhe aroma të reja. Këtu do të gjeni gatime të frymëzuara nga kuzhina aziatike, mesdhetare, latine dhe shumë të tjera.

Kuzhina Vegjetariane

Pasuria e perimeve dhe bishtajoreve në kuzhinën tonë vegjetariane do t'ju habisë me larmine dhe shijen e saj. Këtu do të gjeni receta plot vitamina dhe minerale që do të kënaqin jo vetëm vegjetarianët, por çdo njeri që dëshiron të diversifikojë dietën e tij.

Ne krijojmë plane ushqimore që ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja
Planët tanë janë të përshtatura sipas nevojave tuaja, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për detajet. Gjithçka që ju duhet të bëni është të përgatisni, hani dhe shijoni ushqimin e shëndetshëm dhe të shijshëm që ne sugjerojmë.
Application preview

Kuzhina Vegane

Për ata që duan të heqin dorë plotësisht nga produktet shtazore, ne kemi përgatitur një përzgjedhje të pasur të recetave vegane. Gatime të shijshme dhe të shëndetshme pa mish dhe bulmet që dëshmojnë se kuzhina me bazë bimore mund të jetë po aq e shijshme dhe e ngopur.

Ushqime të Lehta

Ushqime të shëndetshme për çdo rast - për punë, festa apo pas stërvitjes. Shikoni recetat tona për ushqime të shpejta dhe ushqyese që do t'ju sigurojnë energji të nevojshme dhe do të plotësojnë urinë e vogël.

Supëra

Supëra ngrohëse dhe ushqyese janë një zgjedhje perfekte për çdo stinë. Zbuloni receta për supëra klasike dhe moderne që do të pëlqehen nga e gjithë familja. Supërat tona janë jo vetëm të shijshme, por edhe plot vlera ushqyese.

Salcat

Salca është shpirti i shumë gatimeve. Mësoni si të përgatisni salca të shëndetshme që do të pasurojnë shijen e ushqimeve tuaja. Këtu do të gjeni receta për salca për sallata, mish, makarona dhe më shumë, të gjitha të bëra nga përbërës natyralë.

Sallata

Sallatat e freskëta dhe krokante plot vitamina janë një zgjedhje ideale për një vakt të lehtë. Binduni që sallatat mund të jenë jo vetëm të shëndetshme, por edhe jashtëzakonisht të shijshme. Recetat tona do të kënaqin edhe shijet më kërkuese.

Pije dhe Kokteje

Pije dhe kokteje të shëndetshme që freskojnë dhe japin energji. Këtu do të gjeni receta për smoothie, kokteje, çajra dhe pije të shëndetshme që janë një plotësim i shkëlqyeshëm për një dietë të shëndetshme dhe një mënyrë e shkëlqyeshme për të hidratuar trupin tuaj.

Ne krijojmë plane ushqimore që ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja
Planët tanë janë të përshtatura sipas nevojave tuaja, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për detajet. Gjithçka që ju duhet të bëni është të përgatisni, hani dhe shijoni ushqimin e shëndetshëm dhe të shijshëm që ne sugjerojmë.
Application preview

Rreth meje
Dhe një histori e shkurtër për LEET DIET

Si një koreografe dhe gimnaste aërore, gjithmonë kam qenë e interesuar për të mbajtur një stil të shëndetshëm të jetës. Dietat ishin hobi im, por nuk i pëlqyen vërtet derisa zbulova dietën Keto. Pas leximit të shumë librave mbi mënyrën se si funksionojnë trupat tanë dhe përfitimet e një diete me yndyrë të lartë dhe karbohidrate të ulëta, vendosa ta provoja. Nuk u ktheva më pas. Stili i jetesës Keto shpejt u bë pasioni im, dhe fillova të eksperimentoj me receta dhe plane ushqimore të reja. Në atë moment vendosa të ndaja njohuritë e mia me botën dhe krijova Leet Diet, një faqe interneti plot me receta shumë të shijshme miqësore ndaj Keto-s dhe këshilla të dobishme për këdo që dëshiron të adoptojë një stil të shëndetshëm të jetës.

Picture of me as ballerina and aerial artist