Udhëtimi juaj drejt një shëndeti më të mirë fillon nga dieta keto

Zbuloni dietën keto më të personalizuar për nevojat tuaja.

Rreth dietës keto

Çfarë është dieta keto?

Dieta keto është një mënyrë e ushqyerjes që bazohet në yndyrnat e shëndetshme, sasinë e moderuar të proteinit dhe një sasi minimale të karbohidrateve. Për qëllim ka djegien e yndyrës si burim kryesor i energjisë, që mund të çojë në humbjen e peshës dhe përmirësimin e gjendjes së përgjithshme të shëndetit.

Rregullat

Baza është kufizimi i karbohidrateve, që e sjell organizmin në gjendje ketoze. Në këtë gjendje, trupi djeg më efektivisht yndyrnat, çka ndihmon në zvogëlimin e peshës dhe stabilizimin e nivelit të sheqerit në gjak.

Si të fillosh dietën keto: Hapat e parë

rule

Kuptimi i ketoze

Fillimi përfshin mësimin për ketozen, procesi në të cilin trupi djeg yndyrnat në vend të karbohidrateve.

rule

Planifikimi i vaktit

Vakti duhet të jetë i pasur me yndyrna dhe i varfër me karbohidrate. Fokusohuni te mishrat, peshku, vezët, perimet me karbohidrate të ulëta dhe yndyrnat e shëndetshme.

rule

Lista e blerjeve

Planifikoni blerjet, duke përfshirë yndyrna të shëndetshme, proteina dhe perime me karbohidrate të ulëta.

rule

Fillimi

Fillojeni dietën duke ulur gradualisht karbohidratet dhe duke rritur konsumin e yndyrnave.

Plan i personalizuar i dietës keto: Perfekt për ju

Qëllimet tuaja, plani ynë:

Specifikoni qëllimet tuaja shëndetësore dhe preferencat ushqimore. Ne do të krijojmë për ju një plan ideal të dietës keto.

Personalizimi është çelësi:

Do të përshtasim makroelementet dhe produktet për stilin tuaj të jetesës dhe nevojat.

Mbështetje në çdo hap:

Do të merrni një udhëzues për të filluar, një listë blerjesh dhe receta, që të bëjë dietën keto më të lehtë dhe më të shijshme.

Udhëtimi juaj drejt shëndetit më të mirë fillon këtu

Le të fillojmë së bashku!

Keto për të gjithë: Përshtat dietën me nevojat e tua

ÇFARË DO TË MARR NË PLANIN TIM?

 • menu

  Plan dietor i personalizuar që mund të ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja të shëndetit dhe peshës shpejt

 • exchange

  Mundësi për të zëvendësuar çdo pjatë

 • shopping

  Listë blerjeje e zgjuar dhe lehtësisht modifikueshme

 • easy

  Receta të lehta dhe të shpejta për t'u realizuar

 • happy

  Ju do të mund të lamtumisni lamtumirën dietave të shpejta dhe të mirëpritni një version më të shëndetshëm dhe të lumtur të vetes

 • support

  Ndihmë teknike në rast të problemeve me planin tuaj të Dieta Leet

Fillo të hash shëndetshëm që i përshtatet jetës tënde!

Recetat keto dhe planifikimi i vaktit: Rruga e shijshme drejt shëndetit

Shijshëm dhe i shëndetshëm

Zbuloni recetat keto që do të kënaqin shijet tuaja dhe do të ju ndihmojnë të arrini qëllimet shëndetësore.

Vakti fillestar

Planifikoni vaktet tuaja me planin javor të vaktit keto - nga mëngjesi në darkë.

Receta të lehta dhe të shpejta

Gëzohuni me pjata të thjeshta dhe të shpejta për tu përgatitur, që do të bëjnë dietën keto një kënaqësi.

Aventura juaj keto fillon në kuzhinë!

Fillo të gatuash shëndetshëm dhe me pasion

Benefitët e dietës keto: Ndryshoni jetën për të mirën

 • weight

  Zvogëlimi i peshës

  Ketoza shpejton djegien e yndyrës, duke mbështetur humbjen efektive të peshës.

 • energy

  Më shumë energji

  Pas adaptimit të trupit tuaj, do të keni një rrjedhë të vazhdueshme energjie për shkak të djegies së yndyrës.

 • feeling

  Një ndjenjë më e mirë

  Dieta keto mund të përmirësojë humorin dhe të ulë inflamacionet, duke çuar në një ndjenjë më të mirë të përgjithshme.

 • Fillo udhëtimin tënd keto!

SI TË POROSITNI?

Ndiqni 3 hapa të thjeshtë

Regjistrohuni dhe zgjidhni një paketë

Regjistrohuni dhe zgjidhni një paketë

Paguani për paketën e zgjedhur

Paguani për paketën e zgjedhur

Gëzoni menunë tuaj

Gëzoni menunë tuaj

Zgjidhni planin

 • 2 javë

  $12.99

  $5.99

 • 4 javë

  $19.99

  $9.99

 • 8 javë

  $29.99

  $17.99

 • 16 javë

  $49.99

  $29.99

Rreth meje
Dhe një histori e shkurtër për LEET DIET

Si një koreografe dhe gimnaste aërore, gjithmonë kam qenë e interesuar për të mbajtur një stil të shëndetshëm të jetës. Dietat ishin hobi im, por nuk i pëlqyen vërtet derisa zbulova dietën Keto. Pas leximit të shumë librave mbi mënyrën se si funksionojnë trupat tanë dhe përfitimet e një diete me yndyrë të lartë dhe karbohidrate të ulëta, vendosa ta provoja. Nuk u ktheva më pas. Stili i jetesës Keto shpejt u bë pasioni im, dhe fillova të eksperimentoj me receta dhe plane ushqimore të reja. Në atë moment vendosa të ndaja njohuritë e mia me botën dhe krijova Leet Diet, një faqe interneti plot me receta shumë të shijshme miqësore ndaj Keto-s dhe këshilla të dobishme për këdo që dëshiron të adoptojë një stil të shëndetshëm të jetës.

Picture of me as ballerina and aerial artist