Mistoqsijiet Frekwenti

 • Għal xiex qed inħallas?

  Inti tħallas għall-aċċess għar-riċetti diġitali personalizzati tiegħek għad-dieta keto u l-lista tax-xiri tiegħek. Ir-riċetti kollha jinkludu struzzjonijiet għat-tisjir, lista ta' ingredjenti u l-informazzjoni dwar il-makronutrijenti tagħhom.

 • X'nista' nixrob fuq dieta keto?

  Fuq dieta keto huwa l-aħjar li tixrob ilma b'kontenut għoli ta' minerali. Permess ukoll: kafè iswed u tè bla zokkor, xarbiet tat-tip “0”, u meraq minn ħaxix imfermentat.

 • Irrid inżomm mal-ingredjenti fir-riċetti?

  Le, tista' tuża sostituti. Madankollu, ninkoraġġuk biex tagħti attenzjoni għall-valur nutrittiv tagħhom - biex tilħaq il-miri tiegħek, ipprova tuża prodotti b'valuri nutrittivi kemm jista' jkun simili.

 • Kif nista' ħlewwa?

  L-aħjar għażliet huma l-eritritol jew ix-xilitol.

 • Kif naqra l-menu?

  Il-menu juri l-platti li trid tiekol matul il-ġurnata. Jiddependi fuqek f'liema ordni, f'liema ħin u kemm-il darba tiekol flimkien. Pereżempju, jekk trid tiekol darbtejn kuljum, għaqqad il-platti magħżula u kielhom bħala ikla waħda.

 • Nista' nbiddel l-ikliet?

  Jekk m'intix sodisfatt bl-ikla proposta jew għal xi raġuni ma tistax tippreparaha, uża l-buttuna 'Biddel ir-riċetta'.

 • Liema ħwawar nista' nuża?

  Tista' ttempera l-ikel skont il-gosti tiegħek. Il-ħwawar li jidhru fir-riċetti u li jiswa li jkollok fil-kċina jinkludu: bżar, melħ (sa 10g kuljum), ħxejjex aromatiċi Provence, bażiliku, werqa tar-rand, rosmarin, kannella, ġinġer, kari, tewm imqatta', basal imnixxef, koriander, chili, bżar ħelu, qawwi u affumikat.

 • Nista' nixrob l-alkoħol?

  Il-konsum tal-alkoħol mhux rakkomandat waqt dieta keto. Persuni f'ketosi jesperjenzaw tnaqqis sinifikanti fit-tolleranza għall-alkoħol. Ħafna xorb alkoħoliku jew likuri fihom karboidrati sempliċi. Madankollu, tista' tixrob ammont simboliku ta' alkoħol li ma fihx karboidrati. Dawn ix-xorb jinkludu fost l-oħrajn il-vodka, it-tequila, il-whisky u l-brandy.

 • Liema testijiet għandi nagħmel qabel nibda d-dieta?

  It-testijiet ta' valur bażiku jinkludu kont sħiħ tad-demm, livell tal-glukożju fuq stonku vojt, profil tal-lipidi, elettroliti u livell tal-vitamina D. Madankollu, jekk għandek dubji dwar l-istat tas-saħħa tiegħek, żgur ikkonsulta ma' tabib.

 • Vai es jebkurā laikā varēšu piekļūt diētai?

  Saskaņā ar noteikumiem, piekļuve diētai tiek piešķirta tikai abonementa ilguma laikā. Tas saistīts ar faktu, ka diēta tiek sagatavota, balstoties uz mērījumiem, kas sniegti abonēšanas dienā. Ja to izmanto citā laikā, tas var būt neveselīgi.

 • Kāpēc es neslaidu svaru, ievērojot diētu?

  Var būt daudz iemeslu, kāpēc jūs nezaudējat svaru, tāpēc ir grūti sniegt precīzu atbildi. Pārliecinieties, vai jūs ievērojat plānu - pat neapzināta krāpšanās reizēm var ietekmēt rezultātus. Tas ietver saldinātos dzērienus, piemēram, kolu. Ja izmantojat daudz aizstājējus - labāk pievērst uzmanību to uzturvērtībām. Jūs varētu domāt, ka tie ir līdzīgi, bet nebūsiet pārliecināti, līdz pārbaudīsiet. Ja esat pārliecināts, ka nekas no iepriekš minētā netiek piemērots, apsveriet iespēju konsultēties ar ārstu - varbūt jums ir kādas veselības problēmas, par kurām nezinājāt.

 • Es nesaņēmu savu plānu. Ko man darīt?

  Ja 24 stundu laikā neesat saņēmis diētu, sazinieties ar mums pa leetdiet.com@gmail.com

 • Kam paredzēta keto diēta?

  Keto diēta ir populāra starp cilvēkiem, kuri vēlas zaudēt svaru, uzlabot metaboliskos rādītājus, kā arī starp sportistiem un cilvēkiem ar noteiktām veselības problēmām.

 • Kā darbojas keto diēta?

  Tā veicina tauku dedzināšanu, ierobežojot ogļhidrātus, radot ketozes stāvokli, kur tauki ir galvenais enerģijas avots.

 • Kādi ir keto diētas pamatprincipi?

  Ketogēnās diētas pamatprincipi balstās uz būtisku ogļhidrātu uzņemšanas ierobežošanu (parasti līdz aptuveni 20-50 gramiem dienā) un tauku uzņemšanas palielināšanu ikdienas uzturā, ar mērenu proteīnu patēriņu. Mērķis ir panākt ķermeņa ievirzīšanu ketozes stāvoklī, kurā, nevis glikoze, par galveno enerģijas avotu tiek izmantoti no taukiem ražotie ketoni. Ir svarīgi uzņemt augstas kvalitātes taukus, piemēram, kokosriekstu eļļu, avokado, riekstus, sēklas un taukainas zivis. Keto diēta prasa arī izvairīties no produktiem, kas bagāti ar cukuriem un cieti, piemēram, maize, makaroni, rīsi un lielākā daļa augļu. Regulāra makroelementu proporciju un ketozes stāvokļa uzraudzība var palīdzēt efektīvi uzturēt šo diētu.

 • Kas ir ketoze (ketozes stāvoklis)?

  Ketoze ir metabolisks stāvoklis, kas rodas, kad ķermenis sāk sadedzināt uzkrātos taukus enerģijai, nevis glikozi, kas ir tā ierastais degvielas avots. Šis process notiek, kad piekļuve glikozei ir ierobežota, piemēram, ēdot maz ogļhidrātu. Tauku dedzināšanas rezultātā tiek ražoti ketonu ķermeņi, kurus ķermenis izmanto kā alternatīvu enerģijas formu.

 • Ko ēst uz ketogēniskas diētas?

  Gaļa, zivis, olas, daži zemu ogļhidrātu dārzeņi, rieksti, sēklas un veselīgi tauki.

 • Mana elpa smaržo. Ko es varu darīt?

  Slikta elpa ir bieža problēma cilvēkiem uz ketogēniskas diētas, ko izraisa ketonu, ieskaitot acetona, ražošana, ko izelpo caur elpu. Lai samazinātu šo efektu, ir svarīgi palielināt ūdens patēriņu, kas palīdz no organisma izvadīt ketonus. Varat arī ieviest vairāk ogļhidrātus no zemu ogļhidrātu dārzeņiem, lai nedaudz samazinātu ketonu ražošanu, kas varētu palīdzēt samazināt slikta elpas intensitāti. Regulāra zobu tīrīšana, zobu diega izmantošana un mutes skalošana arī var veicināt svaigāku elpu. Papildus, zaļās tējas dzeršana un bezcukura košļājamās gumijas košļāšana var palīdzēt neitralizēt sliktas smakas.

 • Vai ketogēniskā diēta ir laba cilvēkiem ar diabētu un prediabētu?

  Ketogēniskā diēta var būt noderīga cilvēkiem ar 2. tipa diabētu un prediabētu, jo tā var palīdzēt kontrolēt glikozes līmeni asinīs un samazināt ķermeņa masu, kas ir svarīgi šo stāvokļu pārvaldībā. Šī diēta ietver zema ogļhidrātu daudzuma patēriņu, kas tieši ietekmē organisma zemāku glikozes ražošanu. Tomēr, pirms kāds ar diabētu vai prediabētu izlemj par ketogēnisko diētu, viņiem vajadzētu konsultēties ar ārstu vai dietologu, lai pārliecinātos, ka tā ir droša un piemērota viņu individuālajai veselības situācijai. Ir svarīgi, lai šāda diēta tiktu ievērota profesionāla uzraudzībā, jo tas var prasīt zāļu devu korekcijas, īpaši insulīna lietošanas gadījumā.

 • Veselīgi ketogēniskie uzkodas:

  Veselīgas ketogēniskas uzkodas ir tās, kas ir bagātas ar taukiem un zemas ogļhidrātu, kas palīdz uzturēt ķermeņa ketonisko stāvokli. Piemēri šādām uzkodām ietver riekstus un sēklas, īpaši mandeles, Brazīlijas riekstus, ķirbju sēklas un saulespuķu sēklas, kas nodrošina veselīgus taukus, proteīnu un ir šķiedrvielu avots. Avokado arī ir lieliska uzkoda, satur mononepiesātinātus taukus, kas ir labvēlīgi sirdij. Cieto sieru gabaliņi un bezcukura desas var būt garšīga iespēja, nodrošinot proteīnu un taukus ar minimālu ogļhidrātu daudzumu. Zemu ogļhidrātu dārzeņi, piemēram, selerijas, gurķi vai paprika, pasniegti kopā ar piedevām, balstītām uz taukainiem jogurtiem vai guakamoli, arī veido lieliskas veselīgas uzkodas ketogēniskā diētā.

 • Keto - padomi un ieteikumi:

  Keto diēta koncentrējas uz liela tauku daudzuma patēriņu, mērenu proteīnu daudzumu un minimālu ogļhidrātu daudzumu, kas atbalsta ķermeni, lai tas iegūtu ketozes stāvokli. Lai gūtu panākumus, plānojiet ēdienreizes iepriekš, lai nodrošinātu, ka jūs ievērojat pareizās makronutrientu proporcijas. Palieliniet veselīgu tauku patēriņu, piemēram, avokado, riekstus, sēklas un olīveļļu. Ierobežojiet ogļhidrātus, izslēdzot cukurus, graudus un apstrādātus produktus. Neaizmirstiet par hidratāciju, jo keto diēta var izraisīt elektrolītu zudumu.

 • Vai ir uztura bagātinātāji ketogēniskajai diētai?

  Jā, ir uztura bagātinātāji, kas ir paredzēti, lai atbalstītu ketogēnisko diētu. Tie ir paredzēti, lai palīdzētu ķermenim ātrāk sasniegt ketozes stāvokli, kur tauki tiek izmantoti kā galvenais enerģijas avots. Populāri bagātinātāji ietver ketona sāļus (ketona esterus), kas nodrošina ķermeni ar gataviem ketoniem, MCT (vidēja garuma ķēdes triglicerīdus), kas uzlabo tauku metabolismu, un gremošanas palīglīdzekļus, piemēram, gremošanas enzīmus un probiotikas, kas var palīdzēt pielāgoties diētai, kas bagāta ar taukiem. Ir svarīgi atcerēties, ka šie bagātinātāji ir jāizmanto kā papildinājums labi sabalansētai ketogēniskai diētai, nevis kā aizstājējs tai. Vienmēr ir ieteicams konsultēties ar ārstu vai dietologu pirms jebkādu bagātinātāju lietošanas uzsākšanas.

 • Vai es kādreiz varēšu atkal ēst ogļhidrātus?

  Jā, daži iekļauj cikliskas ogļhidrātu dienas. Galvenais ir atrast līdzsvaru.

 • Vai es zaudēšu muskuļus?

  Risks ir minimāls, ja ir pareiza proteīna uzņemšana un veicat spēka treniņus.

 • Vai varu būvēt muskuļus, ievērojot ketogēnisko diētu?

  Jā, jūs varat būvēt muskuļus, ievērojot ketogēnisko diētu, bet tas var prasīt proteīna uzņemšanas korekcijas un enerģijas bilances uzraudzību. Ketogēniskā diēta koncentrējas uz taukiem kā galveno enerģijas avotu, kas var prasīt laiku, lai ķermenis pielāgotos efektīvai muskuļu masas veidošanai.

 • Cik daudz proteīna es varu patērēt?

  Proteīna daudzums, ko varat patērēt ketogēniskā diētā, atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, jūsu ķermeņa svara, fiziskās aktivitātes un veselības mērķiem. Parasti keto diētā ieteicams patērēt proteīnu apmērā no aptuveni 1.2 līdz 2.0 gramiem uz kilogramu ķermeņa svara dienā. Personai, kas sver 70 kg, tas nozīmē diapazonu no 84 līdz 140 gramiem proteīna dienā. Ir svarīgi pielāgot proteīna daudzumu jūsu vajadzībām, jo pārāk mazs daudzums var izraisīt muskuļu masas zudumu, bet pārāk liels daudzums var izsist ķermeni no ketozes.

 • Ko darīt, ja pastāvīgi jūtos noguris, vājš?

  Ja ketogēniskās diētas laikā pastāvīgi jūtaties noguris un vājš, tas var norādīt uz uzturvielu, elektrolītu vai nepietiekamu tauku un kaloriju uzņemšanas trūkumu. Keto diēta prasa rūpīgu makronutrientu līdzsvaru un nodrošinājumu, ka ķermenim tiek piegādāta pietiekama enerģija no taukiem. Ir svarīgi uzraudzīt elektrolītu uzņemšanu, piemēram, nātriju, kāliju un magniju, jo to trūkums var izraisīt nogurumu un vājumu. Apsveriet iespēju konsultēties ar dietologu, kurš var palīdzēt pielāgot jūsu uztura plānu, lai apmierinātu jūsu individuālās vajadzības, nodrošinot pietiekamu uzturvielu un enerģijas uzņemšanu.

 • Vai keto ir laba vai slikta jums?

  Keto diēta var būt noderīga cilvēkiem, kuri vēlas zaudēt svaru, uzlabot asins cukura kontroli vai palielināt koncentrēšanās spējas. Tomēr tā nav piemērota visiem, īpaši tiem ar nieru, aknu slimībām vai grūtniecēm.

 • Kādus produktus varu ēst uz ketogēniskas diētas?

  Ketogēniskā diētā jūs koncentrējaties uz produktiem, kas ir bagāti ar taukiem, mēreni bagāti ar proteīniem un ļoti zemi ogļhidrātos. Atļauti ir gaļa, zivis, olas, sviests, eļļas (piemēram, kokosriekstu, olīvu), avokado un neliels daudzums noteiktu zemu ogļhidrātu dārzeņu, piemēram, spinātu, brokoļu vai ziedkāpostu. Varat arī patērēt riekstus un sēklas ierobežotā daudzumā. Pienskābju produkti, piemēram, cietais siers un pilnpiena jogurti, ir atļauti, bet mērenībā, ņemot vērā to ogļhidrātu saturu. Ir svarīgi izvairīties no produktiem, kas bagāti ar cukuriem un cieti, piemēram, maize, makaroni, rīsi, augļi (izņemot nelielus daudzumus ogu), un visiem veidiem apstrādātiem pārtikas produktiem.

 • Esmu dzirdējis, ka ketoze ir ārkārtīgi bīstama. Vai tas ir taisnība?

  Ketoze ir dabiska metaboliska process, kurā ķermenis sadedzina taukus, nevis cukurus enerģijai. Lai gan ketogēniskā diēta, kas noved pie ketozes, var būt pozitīva dažiem cilvēkiem, piemēram, svara zudumam vai uzlabotai asins cukura kontrolei, ketoze var būt bīstama indivīdiem ar noteiktiem apstākļiem, piemēram, 1. tipa diabētu, kur nekontrolēta ketoze var novest pie ketoacidozes – potenciāli dzīvībai bīstama stāvokļa.

 • Kāda ir atšķirība starp ketogēnisko diētu un keto diētu?

  Tie ir divi termini, kas atsaucas uz to pašu zemu ogļhidrātu, augstu tauku diētu.